.
شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شطرنج آرماگدون چیست
شناسه پست: 14132
بازدید: 87

شطرنج آرماگدون یکی از بازی های شطرنجی است که توسط شرکت Armageddon Chess LLC در سال ۲۰۰۴ معرفی شد. نام این بازی از نام یک رویداد آخرزمانی معروف که در انتهای دنیا رخ می‌دهد، یعنی آرماگدون، الهام گرفته شده است.

شطرنج آرماگدون مشابه بازی شطرنج معمولی است، با این تفاوت که در این بازی، سرعت بازی بسیار بالا است و زمان بازیکن‌ها بسیار محدود است. در این بازی، هر بازیکن دو بار به ترتیب، یک حرکت را انجام می‌دهد. در صورتی که بازی در نهایت مساوی شود، بازیکن سفید به عنوان برنده اعلام می‌شود. همچنین، در صورتی که بازی در طول بازی مساوی شود، بازیکن سیاه به عنوان برنده اعلام می‌شود.

قوانین بازی شطرنج آرماگدون، برای بیشتر قسمت‌هایش، مشابه قوانین بازی شطرنج معمولی است. بازی در یک تخته شطرنج ۸ در ۸ با خطوط سیاه و سفید، با ۳۲ قطعه از جمله ۱۶ پیاده، ۸ شاه، ۸ وزیر، ۸ فیل، ۸ سرباز و ۸ اسب انجام می‌شود. هدف از بازی، تهدید کردن شاه حریف به گونه‌ای است که شاه حریف نتواند حرکت کند. در صورتی که شاه حریف در تهدید باشد، باید از تهدید خود در بیاید.

مسابقات شطرنج آرماگدون محبوب هستند و در بسیاری از مسابقات شطرنج حرفه‌ای برگزار می‌شوند. در این مسابقات، بازیکنان با هم رقابت می‌کنند و در پایان، برنده‌ی مسابقه مشخص می‌شود.

در مورد قهرمانان بازی شطرنج آرماگدون، باید گفت که بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای شطرنج، همچون مگنوس کارلسن، فیروزجا، هیکارو ناکامورا، ویسواناتان آناند و بسیاری دیگر، در این بازی نیز موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌اند.

0
    0
    لیست خریدهای شما
    خریدی را انتخاب نکرده ایدبازگشت به خرید و انتخاب